У Ради Системи BankID НБУ з’явились розширені повноваження

Нацбанк продовжує роботу з удосконалення нормативно-правової бази та уточнює вимоги до абонентів Системи BankID НБУ з метою посилення її ефективності та надійності функціонування, інформує прес-служба регулятора. 

Зокрема, Нацбанк:

– зобов’язав абонентів-ідентифікаторів здійснювати багатофакторну автентифікацію користувачів Системи BankID НБУ до моменту передачі персональних даних користувачів через систему;

– посилив вимоги до банків щодо передачі актуальних даних користувачів;

– передбачив для абонентів-надавачів послуг можливість використання Системи BankID НБУ виключно для надання користувачам тих послуг, за якими надано дозвіл Радою Системи BankID НБУ;

– розширив повноваження Ради Системи BankID НБУ в частині контролю за дотриманням умов укладених договорів та відповідальності абонентів системи.

Такі норми містить Постанова Правління НБУ від 27 квітня 2021 №35 «Про затвердження Змін до Положення про Систему BankID Національного банку України», яка набрала чинності з 1 травня 2021 року.

Зі свого боку, банки України, абоненти-ідентифікатори, зобов’язані привести свою діяльність у відповідність до вимог Постанови не пізніше 1 липня 2021 року.

Слід нагадати, що Система BankID сьогодні налічує 91 учасника, з них: 34 банки-ідентифікатори; 57 абонентів-надавачів послуг.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: