Велика приватизація розблокована

Наприкінці квітня Президент України підписав законодавчий акт, який розблоковує проведення аукціонів великої приватизації, повідомляє прес-служба ФДМУ.

Зокрема, це Закон «Про внесення зміни до розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» щодо відновлення проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації».

За словами Голови ФДМУ Дмитра СЕННИЧЕНКА, це історична подія, яка відкриває дорогу масштабним інвестиціям та дозволяє відновити рух шляхом всіх успішних країн, які завдяки приватизації досягли високого рівня життя своїх громадян.

«Ухвалення Закону про розблокування великої приватизації Верховною Радою та його підписання Президентом України свідчить про реальну наявність політичної волі керівництва держави на залучення сталих інвестицій в економіку України через приватизацію непрофільних активів» , – заявив Дмитро Сенниченко.

Зазначеним Законом скасовано заборону на проведення аукціонів великої приватизації та дозволено вже найближчим часом провести перші прозорі аукціони після річного блокування.

Законодавча заборона на проведення аукціонів великої приватизації була встановлена у 2020 році у зв’язку з карантином, проте Фонд держмайна довів, що він не вплинув на зацікавленість потенційних інвесторів в приватизаційних активах у 2020 році. ФДМУ лише за рахунок малої приватизації перевиконав річний план надходжень ще в червні, та за результатами року провів успішних приватизаційних аукціонів на суму близько 3 млрд. грн.

Фонд держмайна продовжив нарощувати позитивну динаміку у сфері приватизації і в 2021 році, залучивши до Державного бюджету близько 1 млрд. грн. за результатами вже І кварталу.

Зважаючи на високий інтерес потенційних інвесторів у приватизаційних активах, ФДМУ наполіг на збільшенні плану надходжень від приватизації у 2021 році з 6 млрд. грн. до 12 млрд. грн., необхідною умовою виконання якого і стало зняття законодавчих обмежень на проведення аукціонів великої приватизації.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: