Як здійснюватимуться грошові розрахунки за операціями з цінними паперами

Про це розповіли представники Національного депозитарію у ході онлайн вебінару на тему «Використання технології СЕП НБУ при забезпеченні Центральним депозитарієм обслуговування з 1.07.2021 р.», інформує прес-служба НДУ.

Вони акцентували увагу на основних аспектах розширення технологій обслуговування розрахунків за правочинами щодо цінних паперів, а саме розрахунках з використанням технології СЕП НБУ відповідно до новацій Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів».

«Закон №738-IX з 1.07.2021 р. скасовує на законодавчому рівні монополію на забезпечення здійснення грошових розрахунків за операціями з цінними паперами та надає можливість проведення розрахунків «в грошах Центрального банку». Проведення таких розрахунків, зокрема, можливе з використанням технології СЕП НБУ (амперсанд&Р). Суть технології полягає в обслуговуванні розрахунків за позабіржовим правочином щодо цінних паперів з дотриманням при розрахунках принципу «поставка цінних паперів проти оплати», після отримання Центральним депозитарієм підтвердження здійснення переказу грошових коштів за певним правочином від СЕП НБУ. При цьому переказ грошових коштів здійснюється в СЕП НБУ з банківського рахунку покупця безпосередньо на банківський рахунок продавця після отримання банком покупця від Центрального депозитарію повідомлення про необхідність перерахування коштів (амперсанд&P), – зазначила Член Правління ПАТ «НДУ» Марина АДАМОВСЬКА.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: