НБУ починає поступове згортання антикризових заходів

Про це розповіли керівники регулятора на Форумі, присвяченому обговоренню поточної ситуації в економіці, з урахуванням наслідків кризи, а також окресленню сценаріїв, за якими має відбутися економічне відновлення. 

Як зазначається на офіційній сторінці регулятора у Facebook, на заході Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО наголосив, що протягом 2020 року НБУ спільно з банківською спільнотою вдалося забезпечити фінансову стабільність, а головне – зберегти довіру громадян до банківської системи. Це перша криза, що не супроводжувалася відпливом депозитів з банків. Навпаки – їхні обсяги в національній валюті за підсумками минулого року зросли на 26% та 35% у населення та бізнесу відповідно.

Банкам вдалося накопичити значний запас ліквідності та у другій половині 2020 року активізувати кредитування. Найдинамічнішим сегментом стало споживче кредитування, зокрема іпотека.

«Зараз ми бачимо ще більше пожвавлення в іпотечному кредитуванні: у квітні 2021 року банки видали 997 іпотечних кредитів на загальну суму 789,1 млн. грн. Обсяги видачі кредитів зросли понад третину, якщо порівняти з березнем 2021 року та майже вдесятеро проти кризового квітня минулого року, коли видача нової іпотеки майже зупинилася», – зауважив Кирило Шевченко.

Зважаючи на пожвавлення економіки, нормалізацію умов функціонування фінансової системи, високий рівень ліквідності банків, НБУ починає поступове згортання антикризових заходів із підтримки банків, що були запроваджені у відповідь на кризу. Йдеться, у тому числі, про довгострокове рефінансування та процентні свопи.

«Швидкість згортання антикризових заходів будемо регулювати в такий спосіб, щоб мінімізувати ризики для фінансової системи та економіки. Водночас, оскільки криза все ще залишається одним із найбільших викликів, ми будемо дуже уважно спостерігати за її перебігом та розвитком економічної ситуації», – підкреслив Голова НБУ.

Криза змінила усі сектори економіки та підштовхнула до змін, що вже назрівали. Можна впевнено говорити, що банківський сектор пришвидшив свою діджиталізацію. Національний банк підтримує таку еволюцію.

«Для Національного банку одним із пріоритетів є цифровізація та розвиток дистанційних фінансових послуг. Над цим ми працюємо спільно з учасниками фінансового ринку. Національний банк готовий бути для них надійним партнером у всіх ініціативах, що роблять фінансове життя українців простим, зручним, доступним та безпечним», – зазначив Заступник Голови НБУ Олексій ШАБАН.

«У 2020 році завдяки змінам у законодавстві та нормативно-правових актах НБУ стала можливою дистанційна ідентифікація та верифікація клієнтів фінансових установ, зокрема з використанням Системи BankID НБУ. Сьогодні вже 8 українських банків надають послуги клієнтам, використовуючи віддалену ідентифікацію через нашу систему. Загалом Система BankID НБУ – гарний приклад того, що учасники фінансового ринку можуть успішно домовлятися і плідно співпрацювати. Це дає нам упевненість у конструктивній взаємодії на шляху подальшої цифровізації та імплементації в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking)», – додав Олексій Шабан.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: