НКЦПФР стає одним із регуляторів енергетичного ринку

Представники Комісії на Українському енергетичному форумі окреслили аспекти регулювання енергетичного ринку Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Про це інформує прес-служба регулятора.

«НКЦПФР стає одним із регуляторів вкрай важливого для нашої держави ринку – енергетичного. Змінюється законодавство, наш ринок і європейський синхронізуються, синхронізуються і вимоги до учасників ринку. Тому ми разом з колегами з регулятору енергетичного ринку – НКРЕКП – маємо знайти оптимальну модель взаємодії. Ця взаємодія має бути про партнерство і сильні сторони, надбання кожного з нас. І найголовніше – про переваги для ринку і споживачів – впевненість у справедливості ціни, комфортні процеси купівлі, оплати і постачання електроенергії», – зауважив Голова НКЦПФР Руслан МАГОМЕДОВ.

За словами пана Магомедова, Комісія має чітке бачення руху, план дій і вже стає до роботи.

«Очікуємо, що все це матиме позитивний вплив на покращення ефективності державного регулювання, зокрема контролю та нагляду за діяльністю як на енергетичному, так і на фінансовому ринках. Нові ринки – це нові можливості – для їхніх учасників і держави. Можливості для розвитку і поступу», – підсумував він.

Слід зазначити, що мета адаптації вітчизняного енергетичного законодавства до вимог Регламенту ЄС щодо цілісності та прозорості оптового енергетичного ринку (REMIT) – побудова ефективної системи контролю та нагляду, а також забезпечення справедливого ціноутворення на енергетичні продукти. Один із перших кроків на шляху імплементації положень REMIT стало включення до Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», який набув чинності з 1 липня 2021 року, визначення терміну «оптовий енергетичний продукт». Таким чином, Комісія приєдналась до регулювання енергетичної галузі.

«Енергетичний ринок як товарний є для нас новим сегментом, тому, звісно, ми розпочнемо із законодавчого врегулювання основних питань. Серед них – встановлення заборони та відповідальності за вчинення інсайдерських правочинів та маніпулювання на оптових енергетичних ринках. Окрім того, зосередимось на створенні та функціонуванні системи консолідації інформації про вчинення трансакцій на енергетичних ринках, а також передбаченні механізмів протидії зловживанням, зокрема, шляхом налагодження механізмів взаємодії між регуляторами фінансового ринку та енергетичного», – розповів Член НКЦПФР Арсен ІЛЬІН.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: