Реформа корпоративного управління – один з ключових пріоритетів Уряду

Парламент прийняв у першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава». Про це йдеться у повідомленні Мінекономіки.

Документ (реєстраційний №5593-д) було розроблено у співробітництві з ЄБРР та відповідно до Керівних принципів корпоративного управління ОЕСР. Реалізація цього законопроекту сприятиме покращенню управління держпідприємствами та дозволить повноцінно імплементувати сучасні стандарти корпоративного управління в державних компаніях.

«Реформа корпоративного управління – один з ключових пріоритетів Уряду та Міністерства. Сьогоднішнє рішення Парламенту надзвичайно важливе для продовження реформи, головна мета якої – перетворити держпідприємства на ефективні, конкурентоспроможні та інвестиційно привабливі компанії», – прокоментував Перший Віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій ЛЮБЧЕНКО.

Так, законопроектом передбачено чітке розмежування функцій держави як власника і функцій наглядових рад. Зокрема, документом пропонується:

– надати Кабінету Міністрів України повноваження затверджувати Політику державної власності;

– надати КМУ повноваження визначати порядок оцінки роботи наглядових рад державних компаній;

– надати повноваження наглядовим радам щодо призначення та звільнення керівників державних компаній. Передбачається, що Уряд погоджуватиме рішення наглядових рад про призначення та звільнення з посад керівників щодо державних компаній, функції з управління якими він здійснює;

– визначити, що наглядова рада на основі державної дивідендної політики надає суб’єкту управління пропозиції щодо затвердження дивідендів;

– визначити, що винагорода наглядової ради та виконавчого органу здійснюється відповідно до Політик про винагороду, затверджених Кабінетом Міністрів України тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: