Як визначатимуться базові активи деривативного контракту

Відповідні механізми передбачені нормативним актом, який оприлюднила НКЦПФР.

Зокрема, це проект Рішення Комісії «Про визначення іншого майна, що визначається базовим активом та визнання інших показників, що визнаються базовими показниками деривативного контракту».

Документ розроблений відповідно до Закону «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» з метою приведення нормативно-правових актів НКЦПФР у відповідність до вимог Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».

Згідно з проектом, до іншого майна, що є базовим активом деривативного контракту та яке не вилучено з цивільного обороту, віднесено:

– майно (рухоме та нерухоме);

– нематеріальні активи;

– майнові права;

–   право вимоги на майно і нематеріальні активи;

–   право укладання/зміну умов/розторгнення договору щодо майна, нематеріальних активів та майнових прав;

–   право вимоги на укладання/зміну умов/розторгнення договору щодо майна, нематеріальних активів та майнових прав.

Також документ визначає інші показники, що є базовими показниками деривативного контракту. Серед них, зокрема, такі:

–   інформація (будь-яка інформація, що є у публічному доступі у візуальній формі, що дає змогу сприймати зміст цієї інформації людиною, відтворювати цю інформацію на папері для необмеженого завантаження та копіювання, сприймати її зміст у машиночитальному форматі);

–   вірогідність настання або ненастання обставин, стосовно яких визначені або не визначені факти їх настання або ненастання, а також передбачувані або непередбачувані наслідки.

Більш детально – у Рішенні НКЦПФР «Про визначення іншого майна, що визначається базовим активом та визнання інших показників, що визнаються базовими показниками деривативного контракту»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: