В Європі зменшились обсяги іноземних інвестицій

У 2020 році нестабільність, викликана кризою, призвела до зниження припливу прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Європу на 13% в порівнянні з 2019 роком. Про це свідчать дані дослідження компанії EY «Інвестиційна привабливість країн Європи за 2020 рік».

Згідно з ними, в цілому торік у європейських країнах було реалізовано 5578 інвестиційних проектів. Європа підтвердила еластичність своєї економіки в 2020 році, оскільки іноземні компанії продовжують розглядати її в якості одного з найбільш стабільних регіонів з кваліфікованими, високо професійними трудовими ресурсами, який добре підходить для довгострокових інвестицій.

У 2021 році очікується зростання інвестицій у зв’язку з появою відкладеного попиту на реалізацію проектів: зараз 40% респондентів планують розвивати або розширювати бізнес в Європі (на початку року цей показник становив 27%).

Висловлюючи довгостроковий оптимізм щодо інвестицій в Європу, 63% респондентів вважають, що її привабливість зросте протягом наступних трьох років. Тільки 5% вважають, що привабливість Європи знизиться.

У дослідженні зазначається, що завдяки відносного успіху в стримуванні кризових явищ в 2020 році інвестиції в економіку Німеччини впали не настільки драматично, як у Франції та Великобританії. Ці три країни фактично залишаються найбільш привабливими для іноземних інвестицій. Кількість залучених проектів ПІІ цими країнами торік склала: Франція – 985, Великобританія – 975, Німеччина – 930.

Секторальний аналіз залучення інвестицій свідчить, що порушення ланцюжків поставок, обмеження пересування, національні локдауни і невизначеність попиту призвели до зниження ПІІ в обробну промисловість на 22%. Натомість кількість логістичних проектів, що реалізуються за рахунок ПІІ, зросла на 11%.

Стрімке збільшення інвестицій в логістику з боку онлайн-ритейлерів, які прагнули задовольнити сплеск попиту, з лишком компенсувало істотне скорочення інвестицій в логістику з боку транспортних компаній.

Практично зійшли нанівець наміри кардинально реорганізувати ланцюжок поставок, що виникли на гребені першої хвилі кризи: лише 20% компаній вважають, що необхідно повністю змінити або скорегувати ланцюжок поставок, наблизивши його до основних комерційних центрів, в порівнянні з 83% в минулому році.

Єдиним серед найбільших секторів в Європі, в якому спостерігалося зростання іноземних інвестицій, став медико-біологічний сектор, оскільки компанії сконцентрували зусилля на задоволенні сплеску попиту на медичні препарати.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: