Нацбанк більше не боротиметься з кризою

З метою посилення ефекту від підвищення облікової ставки та стримування інфляції Національний банк згортає антикризові монетарні заходи, інформує прес-служба регулятора.

Відповідно до анонсованого графіка з початку IV кварталу буде припинено проведення операцій із довгострокового рефінансування та процентного свопу. Це рішення узгоджується з Основними засадами грошово-кредитної політики на 2021 рік та середньострокову перспективу.

«Згортання антикризових монетарних заходів відповідає напряму монетарної політики Національного банку, спрямованої на стримування інфляції. Водночас це рішення не матиме негативного впливу на банківську систему з огляду на збереження високого профіциту ліквідності», – зазначив Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО.

Останній тендер із довгострокового рефінансування відбудеться 10 вересня, а аукціон своп процентної ставки – 29 вересня.

«Припинення здійснення Національним банком операцій з процентного свопу не означає втрату зацікавленості з боку регулятора до розвитку цього інструменту. Ми готові й надалі обговорювати напрями вдосконалення інфраструктури сегментів фінансового ринку», – доповнив Заступник Голови НБУ Юрій ГЕЛЕТІЙ.

Крім того, Національний банк продовжив нормалізацію операційного дизайну монетарної політики з метою підвищення ефективності монетарної трансмісії. Так, з 1 жовтня 2021 року строковість операцій з надання кредитів рефінансування на щотижневих тендерах скорочено з 90 до 30 днів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: