Небанківський фінсектор перейде до вищих стандартів корпоративного управління

Національний банк розробив Концепцію з побудови систем корпоративного управління, управління ризиками, внутрішнього контролю в небанківських фінансових установах та небанківських фінансових групах, інформує прес-служба регулятора. 

Основна мета документа – представити бачення НБУ щодо посилення стійкості небанківського фінансового сектору шляхом поступового його переходу до вищих стандартів корпоративного управління, управління ризиками та внутрішнього контролю.

Їх доопрацювання, а також подальшу трансформацію у відповідні акти Національного банку регулятор традиційно планує здійснити в тісній співпраці з ринком. Для Нацбанку важливо отримувати додаткову інформацію від учасників ринку небанківських фінпослуг і розуміти критичні питання побудови зазначених систем.

Завдяки Концепції ринок сформує як об’єктивні очікування щодо майбутнього регулювання, так і отримає більше часу для імплементації вимог регулятора у внутрішніх документах.

Так, перший етап реалізації концепцій – розробка упродовж 2021 року відповідних актів НБУ – планується як проміжний етап перед набранням чинності ключовими галузевими законопроектами «Про страхування», «Про кредитні спілки», «Про фінансові послуги та фінансові компанії». Відповідно до редакцій цих законопроектів, оприлюднених на сайті Верховної Ради України, вони вступлять у силу через два роки після ухвалення Парламентом.

Упродовж наступного етапу вимоги актів Національного банку буде приведено у відповідність до нового законодавства. Отже, небанківські фінансові установи залучатимуться до кожного з етапів розробки актів регулятора і зможуть поступово адаптуватися до нових вимог.

Концепція з побудови систем корпоративного управління, управління ризиками, внутрішнього контролю містять положення, які наблизять регуляторну базу до європейського законодавства та кращих світових практик. Зокрема щодо:

– корпоративного управління – посилюватиметься роль наглядових рад та їх комітетів, закладатиметься основа для визначення колективної придатності, удосконалюватиметься регулювання конфліктів інтересів тощо;

– управління ризиками – посилюватимуться вимоги до органів управління, запроваджуватиметься система трьох ліній захисту, передбачатиметься диференціація за видами ризиків та підходами до них тощо;

– системи внутрішнього контролю – встановлюватимуться ключові засади її побудови, роль у такому процесі органів управління, засади використання моделі трьох ліній захисту та COSO-принципів тощо.

Більш детально – у Концепції з побудови систем корпоративного управління, управління ризиками, внутрішнього контролю в небанківських фінансових установах та небанківських фінансових групах

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: