НБУ визначив банки для валютної інтервенції

До відповідного переліку включено двадцять банківських установ.

За повідомленням прес-служби Нацбанку, цей перелік включає банки для участі в ІI кварталі 2017 року у валютній інтервенції НБУ за формою – запит щодо найкращого курсу, яка була запроваджена відповідно до Стратегії валютних інтервенцій на 2016-2020 роки.

Національний банк проводить інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу з початку 2017 року. Протягом І кварталу поточного року НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $419,7 млн., у тому числі через інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу $135 млн. За цей період Нацбанк продав на міжбанківському валютному ринку $288,5 млн., у тому числі через інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу​ $13 млн.

За критеріями відбору банків для участі в такій формі валютної інтервенції, які набули чинності з 6 січня 2017 року, у запиті щодо найкращого курсу зможуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мають найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями:

– обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%);

– обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу – 30%);

– обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу – 20%).

За цим принципом до переліку банків-учасників валютної інтервенції у ІІ кварталі 2017 року увійшли:

ПАТ «АЛЬФА-БАНК»

ПАТ «БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ»

ПАТ «ВТБ БАНК»

ПАТ «ДІАМАНТБАНК»

ПАT «ІНГ БАНК УКРАЇНА»

ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»

АТ «ОТП БАНК»

АТ «ОЩАДБАНК»

ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»

АБ «ПІВДЕННИЙ»

ПАТ «ПРОМІНВЕСТБАНК»

ПАT «ПУМБ»

АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ»

ПАТ «СБЕРБАНК»

ПАТ «СІТІБАНК»

АТ «ТАСКОМБАНК»

АБ «УКРГАЗБАНК»

АТ «УКРЕКСІМБАНК»

АТ «УКРСИББАНК»

ПАТ «УКРСОЦБАНК»

Слід нагадати, що здійснення запиту щодо найкращого курсу відбуватиметься таким чином. Спочатку Національний банк здійснює в банків одночасний запит щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через функціонал торговельно-інформаційних систем Блумберг та Рейтер. Отримавши пропозиції банків, регулятор укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

За інформацією НБУ, перевагою нової форми валютної інтервенції є швидкість її застосування, а отже, вона є найбільш ефективним інструментом для згладжування функціонування міжбанківського валютного ринку. Водночас, Національний банк продовжує проводити інтервенції у формі валютного аукціону.

 

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: