Сфера використання аграрних розписок розширюється

Крім секторів овочівництва, ягідництва та органічного землеробства аграрні розписки будуть використовуватись у тваринництві. Таку інформацію оприлюднила прес-служба Мінагрополітики.

«Аграрні розписки – ефективний інструмент фінансування галузі. Це доводить і наш досвід, і досвід інших країн. Зараз відпрацьовуємо функціонал Всеукраїнського реєстру аграрних розписок», – прокоментував Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Загальнодержавний Реєстр аграрних розписок містить всю необхідну інформацію про зобов’язання сторін та їхні виконання договору за аграрними розписками. Наявність такої інформації дозволяє створювати кредитну історію, а це спрощує доступ фермерів до майбутніх позик.

Аграрні розписки в Україні впроваджуються проектом IFC у тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Основним завданням проекту IFC є поширення дії аграрних розписок на всю Україну. Наразі йде робота із прискорення цього процесу, щоб наступного року агровиробники всіх регіонів країни мали можливість отримати кредитування за аграрними розписками.

Ще одна особливість аграрних розписок полягає в тому, що вони розроблялися, передусім, для потреб малих та середніх фермерських господарств. Агрохолдинги також виявляють чималу зацікавленість у роботі з новим інструментом фінансування.

Більш детально – в Інфографіці

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: