Валютна лібералізація потребує ефективного податкового регулювання

Про це повідомили представники Національного банку в ході конференції «Україна антиофшорна. Візія держави та бізнесу», організованій ДП Держзовнішінформ.

Як зазначається у повідомленні на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, вони, зокрема, наголосили на необхідності прискорення запровадження в Україні принципів протидії BEPS, які допоможуть запобігти непродуктивному відтоку капіталу в низькоподаткові юрисдикції.

Так, Директор Департаменту фінансового контролінгу НБУ Олег СТРИНЖА зауважив: «Два роки тому, після офшорного скандалу, було ініційовано робочу групу і швидко розроблено два законопроекти, метою яких є не вигадувати щось нове, а використовувати світові напрацювання з боротьби з розмиванням податкової бази і виведенням прибутку з-під оподаткування у низькоподаткові юрисдикції або BEPS».

Він підкреслив, що метою законопроектів є надати як фізичним особам, так і бізнесу можливість цивілізовано задекларувати доходи і майно незалежно від юрисдикції та уникнути юридичних ризиків у майбутньому, а також запровадити більш ефективний податковий контроль, без якого неможливо повністю перейти до ліберальної моделі валютного регулювання.

«В інтересах і бізнесу, і громадян реалізувати цей проект якомога швидше, оскільки приєднання до принципів протидії BEPS, автоматичного обміну податковою інформацією між країнами і «разового декларування» юридичних структур за кордоном резидентами України дозволить швидше пом’якшити валютні обмеження», – підсумував він.

У свою чергу Керівник проектів та програм Департаменту відкритих ринків НБУ Емал БАХТАРІ детально розповів про вже проведену роботу Національного банку з валютної лібералізації і проект нового закону «Про валюту», покликаний замінити застарілий Декрет про валютне регулювання від 1993 року та численні нормативно-правові акти.

«Законопроект «Про валюту» – всеохоплюючий. Наприклад, він скасовує вимогу до отримання індивідуальних ліцензій для переведення за кордон коштів фізосіб – за умови запровадження принципів протидії BEPS, – зазначив Емал Бахтарі. – Окрім того, він передбачає можливість для центрального банку оперативно вводити тимчасові обмеження на ринку у випадку непередбачуваних подій. Європейська директива, у відповідністю з якою розробляється цей законопроект, обмежує строк дії таких обмежень шістьма місяцями. У разі необхідності запровадження таких обмежень для стабілізації ситуації, ми зможемо це зробити також максимум на шість місяців, після чого, за погодженням Ради фінансової стабільності, ми зможемо продовжити їх на такий самий термін або скасувати їх».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: