Дії контролюючих органів можна оскаржувати в ДРС

scargaВідтепер підприємці можуть звернутись до Державної регуляторної служби України зі скаргою на дії контролюючих органів. За інформацією прес-служби відомства, це стало можливим завдяки прийняттю Верховною Радою законопроектів, направлених на суттєве підвищення ефективності системи державного нагляду (контролю), зменшення зловживань посадових осіб органів державного нагляду (контролю) та відповідно підвищення захищеності суб’єктів господарювання.

«У результаті прийняття змін до законодавства усунено дублювання повноважень з реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю. Тепер ці повноваження закріплено за ДРС. Тобто із скаргами на дії органів державного контролю підприємці зможуть звертатись до Державної регуляторної служби, у якої будуть повноваження щодо перевірки цих органів. Крім того, ДРС зможе складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб державних органів у разі порушення ними законодавства з питань  державного нагляду (контролю), ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності. Це важливо для збалансування  відповідальності та можливість захисту бізнесу від свавілля контролерів», – прокоментувала нововведення Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

«Увесь 2017 рік позапланові перевірки на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав можуть проводитись тільки після погодження з Державною регуляторною службою України. Таким чином для громадян забезпечується можливість захисту своїх прав у разі їх порушення. Одночасно впроваджується механізм захисту бізнесу від необґрунтованих перевірок органами нагляду (контролю). Також передбачається повна публічність процедури погодження ДРС та обов’язкова вимога до початку проведення заходів державного нагляду оприлюднювати на офіційному веб-сайті Державної регуляторної служби України дозвіл на їх проведення. Основна мета змін – мати захист від свавілля через фільтр публічного розгляду Державною регуляторною службою», – зазначила Голова ДРС.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: