Україна відкриє дані про реальних власників компаній

Уряд підтримав ініціативу Transparency International Ukraine щодо передачі інформації про бенефіціарних власників до Глобального реєстру, повідомляє прес-служба TIU.

Міністерство юстиції України, Державне агентство з питань електронного урядування, Transparency International Ukraine та консорціум OpenOwnership підпишуть Меморандум про взаєморозуміння 22 травня під час міжнародного воркшопу «Як Україні нарешті досягти успіху в боротьбі з топ-корупцією і поверненні вкрадених активів?».

У повідомленні наголошується, що актуальні й точні дані про контролерів компаній, доступні онлайн, сприятимуть прозорості та зменшенню корупційних ризиків.

Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанови №593, які відкривають дані про кінцевих бенефіціарних власників. Віднині інформація про контролерів юридичних осіб безоплатно передаватиметься до Глобального реєстру.

«Україна може не лише втілювати вже готові рішення у сфері більшої підзвітності влади, громадськості та електронного урядування, а й задавати тренди. Відкриття реєстру бенефіціарних власників, яке здійснив Уряд раніше, це вже був прорив. Зараз, долучаючись першою серед країн до створення реєстру бенефіціарів на глобальному рівні, Україна робить суттєвий крок у напрямку створення глобальних механізмів запобігання корупції», – вважає Ярослав ЮРЧИШИН, Виконавчий директор TIU.

Після запуску Глобального реєстру в квітні 2017 року Україна стала першою державою, яка офіційно підтвердила готовність інтегрувати дані про бенефіціарів в електронному вигляді.

«Ми поставили перед собою амбітну мету забезпечити прозорість та відкритість усіх процесів життя країни. Міністерство юстиції першим відкрило доступ до даних своїх реєстрів, а Україна першою серед європейських країн зобов’язала компанії оприлюднити дані про своїх реальних власників. Сьогодні ми так само першими з-поміж країн Європи підписали Меморандум, який забезпечить передачу даних про кінцевих бенефіціарів до глобальної бази даних. Створення такого реєстру – це справжній прорив у забезпеченні відкритості ведення бізнесу та боротьби з корупцією», – зазначив Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО.

Відкриття цієї інформації є одним із зобов’язань національного плану дій та Паризької декларації з впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», а також підсумкових документів Антикорупційного саміту в Лондоні 2016 року. Доступні дані про кінцевих власників компаній є важливими для боротьби з корупцією та забезпечення корпоративної звітності.

«Саме електронне урядування є ключем до ефективних реформ в Україні, – пояснює Олександр РИЖЕНКО, Голова Державного агентства з питань електронного урядування. – Участь у такому важливому міжнародному проекті розкриває перед нами додаткові можливості щодо забезпечення відкритості та прозорості відповідно до світових стандартів».

У свою чергу Експерт з урядування TIU, член Координаційної ради ініціативи ПВУ Олеся АРХИПСЬКА прокоментувала: «Наша держава зробила справжній прорив із виконання антикорупційних зобов’язань, впровадження відкритих стандартів та відповідальної підзвітної політики з відкриття бенефіціарних власників. Днями відбулася церемонія підписання Президентом Європарламенту та представником Мальтійського головування в Раді ЄС законодавчого рішення про запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України. TIU як представництво глобального руху Transparency International була і залишається рушієм цих змін спільно зі всіма партнерами».

Слід зазначити, що до запуску Глобального реєстру бенефіціарних власників приклався консорціум міжнародних організацій – Transparency International, OpenCorporates, World Wide Web Foundation, Global Witness, the B Team, ONE Campaign та Open Contracting Partnership. Його поява – результат політичної волі країн-учасниць глобального Антикорупційного саміту, що відбувся в Лондоні в травні 2016 року. Реєстр має стати авторитетним джерелом даних про власників компаній та організацій. Ці дані будуть пов’язані між собою в різних юрисдикціях, галузях, а також взаємодіятимуть з іншими базами даних.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: