Інформація про активи банків, що ліквідуються, з’явиться в Інтернеті

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відкрив віртуальну кімнату даних (ВКД).

Як повідомляє прес-служба Фонду, інформація про перший лот уже завантажена в систему. Надалі на спеціальному захищеному веб-сайті в електронній формі розміщуватиметься повний пакет документації на активи, передусім права вимоги за кредитами, балансовою вартістю понад 50 млн. грн.

Запуск віртуальної кімнати даних має максимально спростити доступ потенційних покупців до інформації про виставлені на продаж активи банків, що ліквідуються. На спеціальному ресурсі розміщуватиметься повний пакет документів на лоти, у тому числі й дані, що містять банківську таємницю. Це принципово важливо для покупців прав вимог за кредитами: окрім публічного паспорту, у віртуальну кімнату даних завантажуватимуться, зокрема, відскановані матеріали кредитних справ із зазначенням позичальника, уся інформація про проведену судово-претензійну роботу, а також фінансова звітність позичальника.

Доступ до ВКД та посилання на сервіс надаватиметься після підписання заявки на зацікавленість та стандартного договору про нерозголошення інформації. Сервіс працюватиме цілодобово сім днів на тиждень. Переглядати матеріали щодо одного лота у віртуальній кімнаті даних зможе одночасно необмежена кількість зацікавлених інвесторів.

Доступ до даних забезпечуватиметься за допомогою двофакторної системи автентифікації: крім створення «особистого кабінету інвестора» (надання логіну та паролю), щоразу при спробі входу до ВКД на мобільний телефон чи e-mail кожного авторизованого користувача додатково надсилатиметься унікальний пароль, який буде дійсним тільки для конкретного користувача і для конкретної сесії.

У свою чергу адміністратори ВКД зможуть відстежувати, хто з інвесторів, як довго та з якими документами працюватиме. Роздрукувати чи зберегти матеріали про активи не вдасться. Крім того, усі документи, розміщені у ВКД, будуть промарковані спеціальними водяними знаками.

«80% активів в управлінні Фонду – кредити. Аби зважитись на купівлю прав вимог, інвестор повинен знати все – позичальника, стан претензійно-позовної роботи, забезпечення. Ми і раніше для кожного активу відкривали кімнату даних – в одному із відділень розміщували комп’ютер, на якому містилася уся ця інформація. Та щоб ознайомитись із нею, кожен інвестор повинен був прийти саме у це відділення, і саме до цього комп’ютера. Із відкриттям віртуальної кімнати – потреба щоразу приходити до банку відпадає. Вивчати матеріали кредитних справ інвестор може будь-де та будь-коли. До того ж, один раз підписавши договір про нерозголошення з конкретним банком та створивши свій обліковий запис у ВКД, у майбутньому він матиме доступ до інформації про всі лоти цього банку. Це світова практика, і відтепер вона запроваджена і у нас», – зазначила Світлана РЕКРУТ, Заступник директора-розпорядника ФГВФО.

Слід також зазначити, що надалі можливості віртуальної кімнати даних Фонд також використовуватиме у процесі збору індикативних цін з ринку в рамках передпродажної підготовки активів.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: