Деривативи оцінюватимуть за справедливою вартістю

НБУ затвердив «Порядок оцінки справедливої вартості похідних фінансових інструментів, операції з якими здійснює Національний банк України».

За повідомленням прес-служби НБУ, документ був затверджений Постановою Правління НБУ №437-рш від 13 липня 2017 року.

Порядок розроблений відповідно до вимог Міжнародного стандарту фінансової звітності 13 «Оцінка справедливої вартості». Він містить опис методик, які використовуються Національним банком для оцінки справедливої вартості біржових і позабіржових деривативів.

Також у Порядку наведено опис моделей для оцінки простих позабіржових деривативів: валютного форварду, валютного свопу, валютного опціону європейського типу, угоди про форвардну процентну ставку і простого свопу процентної ставки. У майбутньому Національний банк планує розробити калькулятори для оцінки справедливої вартості простих деривативів за допомогою описаних моделей та розмістити їх на сторінках свого офіційного Інтернет-представництва.

У випадку відсутності власних методик та моделей для оцінки справедливої вартості похідних фінансових інструментів, банки можуть використовувати підходи Національного банку.

Більш детально – у Порядку оцінки справедливої вартості похідних фінансових інструментів, операції з якими здійснює Національний банк України

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: