Нацбанк розширив інструментарій операцій з розміщення депозитних сертифікатів

Відповідна Постанова регулятора набуде чинності з 1 вересня 2017 року.

Як повідомляє прес-служба НБУ, по-перше, буде додано метод задоволення заявок банків, поданих на процентний тендер з розміщення депозитних сертифікатів. Наразі порядок передбачає, що заявки банків задовольняються за зазначеними в них процентними ставками. Цей порядок буде доповнено новим методом, коли всі заявки, що підлягають задоволенню, будуть задовольнятися за єдиною граничною ставкою, що визначається Національним банком.

В обох випадках заявки банків, що пропонують процентні ставки вищі, за граничну, задовольнятись не будуть. Можливість використання такого методу задоволення заявок при розміщенні депозитних сертифікатів відповідає рекомендаціям Європейського центрального банку.

По-друге, максимальний строк розміщення депозитних сертифікатів збільшується з 90 до 100 днів.

Такі кроки розширюють інструментарій Національного банку для формування сегменту кривої дохідності, а також для вдосконалення монетарної трансмісії для її більшої відповідності режиму інфляційного таргетування. Про початок використання таких інструментів Національним банком у подальшому буде повідомлено окремо.

Зазначені зміни закріплені Постановою №70 від 27 липня 2017 року «Про внесення змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: