У банках запровадять рахунки умовного зберігання

Національний банк розробив порядок відкриття, використання і закриття рахунків умовного зберігання (ескроу).

Як повідомляє прес-служба регулятора, відповідні норми передбачені проектом Постанови Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Документ підготовлений з урахуванням вимог Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах). Ним, зокрема:

– запроваджено новий вид рахунку – рахунок умовного зберігання (ескроу);

– визначено операції, які можуть здійснюватися за рахунком умовного зберігання (ескроу);

– передбачено здійснення звернення стягнення на предмет обтяження, яким є майнові права на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку, шляхом договірного списання за платіжною вимогою обтяжувача.

В НБУ зазначають, що проект надасть можливість врегулювати такі питання:

– порядок відкриття, використання і закриття рахунків умовного зберігання (ескроу);

– здійснення звернення стягнення на предмет обтяження, яким є майнові права на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку, шляхом договірного списання за платіжною вимогою обтяжувача.

Документом передбачено внесення змін до:

– Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492;

– Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року №22.

Більш детально – у проекті Постанови Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: