Банківські установи обмінюватимуться досвідом у сфері фінмоніторингу

Незалежна Асоціація банків України за підтримки Національного банку розпочинає проект з фінансового моніторингу.

У рамках цього проекту на сайті НАБУ публікуватимуться найкращі приклади банків щодо боротьби з відмиванням грошей та надаватиметься практична допомога в тлумаченні нормативних актів з фінансового моніторингу, повідомляє прес-служба Асоціації.

Основна мета проекту – налагодити постійну, оперативну комунікацію та обмін досвідом банків з питань фінансового моніторингу. Перший етап – публікація найкращих практик банків, зібраних та впорядкованих в одному документі, з яким можна ознайомитися на сайті НАБУ.

«В рамках нашого спільного з НАБУ проекту банки отримають своєрідний інформаційний майданчик, який відкриє для них можливість використовувати найкращий досвід інших банків у своїй роботі, отримувати рекомендації та поради з питань фінансового моніторингу. Це гарна практика, яку банки можуть використовувати у щоденній роботі, і НБУ буде її всебічно підтримувати», – зауважив Ігор БЕРЕЗА, Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ.

Поради, що були підготовлені на основі практичної інформації, отримані від таких банків, як АТ «Укрексімбанк», АБ «Укргазбанк», ПАТКБ «Правекс-Банк», КБ «Приватбанк», ПАТ «Універсал Банк», ПАТ «Банк Кредит Дніпро», ПАТ «Креді Агріколь Банк», ПАТ «УкрСіббанк» та ПАТ «Кредитвест Банк».

У документі містяться рекомендації стосовно випадків, в яких необхідно отримувати від клієнтів документи щодо джерел походження коштів, аналіз і перевірка документів (інформації) про фінансову операцію (намір здійснення фінансової операції) та її учасників, а також інформація про встановлення кінцевого бенефіціарного власника та з’ясування джерел статків та коштів клієнтів, які є ПЕП.

«На мій погляд, це важливий, зручний, інформативний та актуальний для банків документ. Його користь у тому, що він не містить стандартний перелік правил та рекомендацій. Фактично це практичний посібник, в якому чітко та доступно прописані не тільки конкретні ситуації, з якими стикалися банки в роботі з клієнтами, але й негативний та позитивний сценарій розвитку подій при прийнятті рішень персоналом банківської установи по кожному питанню. І це тільки перший пробний крок на шляху реалізації спільного з НБУ проекту», – зазначила Олена КОРОБКОВА, Виконавчий директор НАБУ.

Ідея заснування інформаційного фінансового посібника не нова, вона активно використовується у США та Європі. Так, у Великобританії існує об’єднана керівна група по боротьбі з відмиванням коштів (JMLSG), що складається з провідних британських торгових асоціацій в галузі фінансових послуг. Вони збирають кращі практики англійських банків, які дозволяють виявляти схемні операції виведення капіталу та ухилення від надання джерел надходження коштів.

Слід також зазначити, що надалі на сайті НАБУ публікуватимуться документи та рекомендації з питань функціонування системи фінансового моніторингу в банках, що також ґрунтуються на найкращому світовому досвіді та практиках українських фінансових установ.

Більш детально – у Найкращих практиках провідних банків України з питань фінансового моніторингу

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: