Вартість споживчого кредиту розраховуватиметься за окремою методикою

Відповідна процедура передбачена новим нормативно-правовим актом Нацкомфінпослуг.

Зокрема, йдеться про Розпорядження Комісії від 20 липня 2017 року №3238 «Про затвердження Методики розрахунку загальної вартості кредиту для споживача, реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит», яке набуло чинності 8 вересня 2017 року.

Документ було розроблено на реалізацію положень Закону «Про споживче кредитування». Він встановлює порядок обчислення фінансовими установами (крім банків), які відповідно до закону мають право надавати споживчі кредити, загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит.

Нормативним актом передбачається, що обчислення загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором здійснюється згідно із зазначеною Методикою та базується на обраних споживачем умовах кредитування і на припущенні, що договір залишатиметься дійсним протягом погодженого строку, а кредитодавець і споживач виконають свої зобов’язання на умовах та у строки, визначені в договорі.

Більш детально – у Розпорядженні Нацкомфінпослуг «Про затвердження Методики розрахунку загальної вартості кредиту для споживача, реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: