Для ринку Форекс готують законодавчу базу

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про діяльність форекс-компаній».

Документ (реєстраційний №3672-д) поданий групою народних депутатів. Як зазначається у пояснювальній записці, метою законопроекту є запровадження належного правового поля, в якому форекс-компанії надаватимуть свої послуги, створення умов для державного регулювання та саморегулювання на ринку Форекс, розвитку компенсаційних механізмів, механізмів захисту клієнтів тощо.

Проект закону визначає організаційно-правові засади діяльності форекс-компаній та взаємовідносин між державою, юридичними особами, які надають послуги з доступу до ринку Форекс в Україні, а також фізичними особами – клієнтами форекс-компаній. Планується, що це забезпечить сприятливі умови для якісного та стабільного функціонування учасників ринку, а також захистить споживачів таких послуг від можливих шахрайський дій.

Коментуючи законопроект, Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України Сергій РИБАЛКА зазначив на своїй сторінці у Facebook: «Десятки мільйонів доларів щорічно «вимиваються» з української економіки через відсутність контролю у сфері надання послуг форекс-компаніями. Україна щорічно недоотримує значні кошти до Державного та місцевих бюджетів у зв’язку з відсутністю законодавчого врегулювання діяльності форекс-дилерів. Переважна більшість форекс-дилерів, які надають свої послуги на території України, зареєстровані за межами України, а їхні клієнти не мають жодного шансу на захист своїх інтересів.

Для вирішення цієї проблеми ми зареєстрували законопроект (№3672-д) про діяльність форекс-компаній. Разом із колегами по Комітету ми ретельно вивчили досвід регулювання ринку Форекс в Європі та країнах СНД. Окрему увагу ми приділили доволі ефективним заходам регулювання цього ринку в Білорусі.

Реальний стан речей на ринку Форекс в Україні свідчить, що майже всі ці компанії діють за принципами, які аналогічні діяльності букмекерських контор. Так звані форекс-дилери пропонують своїм клієнтам робити ставки на події, які пов’язані не з результатами, наприклад, спортивних змагань, як букмекери, а відповідно до певних чітких фінансових показників, насамперед, цін фінансових активів, у першу чергу, цін однієї валюти відносно іншої.

В той же час, так званий ринок Форекс в Україні останні роки зростає високими темпами та залучає кошти від широких верств населення. Більшість великих компаній, так званих дилінгових центрів, що успішно працюють в Україні, фактично не мають права на надання фінансових послуг та мають закордонну реєстрацію. Це дозволяє їм уникати відповідальності, а клієнт не має можливості оскаржити неправомірні дії в конфліктній ситуації.

Прийняття цього законопроекту дозволить створити умови для законного і прозорого функціонування ринку Форекс в Україні та захистить інтереси споживачів, які користуються цими послугами».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: