Як українці користуються платіжними картками

НБУ розпочав оприлюднення щоквартальної інформації про розподіл обсягів та кількості безготівкових операцій з використанням платіжних карток.

Згідно з повідомленням прес-служби Нацбанку, інформація надаватиметься за типами безготівкових операцій у такому розрізі:

– перекази з картки на картку;

– операції у мережі Інтернет;

– розрахунки в торговельній мережі;

– операції у пристроях самообслуговування.

«Розширення обсягу відомостей щодо операцій з платіжними картками в Україні дасть змогу учасникам платіжного ринку більш детально аналізувати тенденції його розвитку та попит користувачів. У свою чергу, це сприятиме впровадженню нових інноваційних рішень та розвитку платіжної інфраструктури для більш якісного задоволення потреб споживачів у сфері безготівкових розрахунків», – прокоментувала в. о. Директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Ольга ВАСИЛЄВА.

Як свідчать дані, оприлюднені НБУ, обсяги безготівкових операцій з використанням платіжних карток в Україні у ІІ кварталі 2017 року становили 184 млрд. грн. (за перше півріччя в цілому – 348 млрд. грн.) На операції у мережі Інтернет припало 37,5%, на розрахунки в торговельній мережі – 34,1%, на перекази з картки на картку – 25,4%, на операції у пристроях самообслуговування – 3%.

Кількість безготівкових операцій з використанням платіжних карток у ІІ кварталі 2017 року дорівнювала 554 млн. (за перше півріччя в цілому – 1055 млн.) Частка розрахунків в торговельній мережі склала 52,2%, операцій у мережі Інтернет – 40,3%, переказів з картки на картку – 32,1%, операцій у пристроях самообслуговування – 1,7%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: