Депозитарні установи почнуть звітувати про власників 5% акцій ПАТ

Цей механізм буде запроваджено вже з жовтня поточного року.

За інформацією Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів, Міністерство юстиції 04.09.2017 р. зареєструвало зміни до Положення про звітування депозитарними установами до НКЦПФР, затверджені Рішенням НКЦПФР №584 від 10.08.2017 р.

Змінами, зокрема, передбачено нове визначення власника пакета акцій. Згідно з ними, це особа (крім нотаріуса, на депозит якого внесено цінні папери), на рахунку у цінних паперах якої в депозитарній установі обліковуються права на акції певного емітента у кількості, що становить 10% і більше статутного капіталу цього емітента, а якщо емітентом є публічне акціонерне товариство – 5% і більше статутного капіталу такого емітента.

Тобто в щоквартальних та нерегулярних даних відображатиметься інформація щодо володіння 5% акцій ПАТ та 10% акцій інших АТ.

Для автоматичного формування даних за новим підходом розробник ПП «Звітність ДУ до НКЦПФР-ПАРД» передбачив додатковий сервіс з перевірки коду організаційно-правової форми (ОПФ) емітента.

Після порівняння коду ОПФ емітента, який зазначений у ПП ОБЕРОН, з даними ЄДР програма пропонуватиме користувачу підтвердити вірність коду ОПФ або самостійно внести дані щодо емітента при формуванні адміністративних даних.

При цьому користуватися сервісом перевірки коду ОПФ емітента зможуть лише користувачі, в яких програма звітності буде мати доступ до певного ресурсу в мережі Інтернет.

Користувачі, в яких програма звітності не буде мати доступ до певного ресурсу в мережі Інтернет, для формування коректних нерегулярних даних будуть вимушені кожного разу перевіряти код ОПФ емітента самостійно, без використання додаткового сервісу програми.

Оновлення програми відбудеться після набрання чинності Рішенням НКЦПФР №584. Його опублікування заплановано на початок жовтня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: