У Парламенті розробляють законопроект про криптовалюти

Робота над документом розпочалася у Комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Голова Комітету Сергій РИБАЛКА. За його словами, криптовалюти набирають все більшої популярності у світі. Їх світовий ринок перевищив $160 млрд.

Зазначивши, що лідером у цьому напрямку є Китай, пан Рибалка також звернув увагу, що наразі в країні почалася їхня активна заборона: «Там борються із відпливом за кордон коштів та із їх відмиванням. На лідерство тепер претендує Японія, яка цього року не просто їх легалізувала, а зробила засобом платежу. Головна мета тамтешньої влади – використати ці нові технології задля здешевлення транзакцій в японській банківській системі».

Багато країн також вже працюють над власними системами регулювання. «Ми не маємо права закривати очі на цю проблему з кількох причин. Наш IT-потенціал дозволяє Україні претендувати на лідерство у розвитку нових фінансових технологій, і нам вкрай потрібний розвиток цивілізованого фінансового ринку. Також нам не завадить залучення до України нових інвестицій. Але сьогодні криптовалюти – це вкрай ризикований спекулятивний фінансовий інструмент, який не має ніякої реальної вартості окрім спекулятивного попиту. Тому досвід нашого банкопаду та фінансових пірамід зобов’язує нас думати про захист інтересів людей, яких можуть масово ошукати. На нараді у Комітеті були присутніми представники НБУ, Мінфіну, інших державних органів, представники ринку криптовалют, серйозні експерти. Збираємо думки та пропозиції і будемо писати проект закону», – сказав Сергій Рибалка.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: