Основні кроки НБУ щодо монетарного, банківського та валютного регулювання

Нацбанк впроваджує заходи щодо стримування інфляції, підвищення ліквідності банків та вдосконалення валютного регулювання.

Про це, зокрема, розповіли представники регулятора на VI Щорічній банківській конференції «Управління ринковими ризиками і ризиком ліквідності банку», зазначається на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

МОНЕТАРНА ПОЛІТИКА

Так, Директор Департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Сергій НІКОЛАЙЧУК повідомив про монетарну політику регулятора. За його словами, хоча режим фіксованого обмінного курсу і забезпечував курсову стабільність, насправді вона була ілюзорною.

«Інфляція є високою та волатильною за фіксованого обмінного курсу. Зростаючі негативні очікування підживлюють інфляцію. Непередбачувана інфляційна динаміка ускладнює процес прийняття економічними суб’єктами рішень щодо заощаджень та інвестицій. Натомість режим інфляційного таргетування забезпечує низьку та стабільну інфляцію, яка є основною передумовою підвищення довіри до гривні, зниження відсоткових ставок за кредитами та дедоларизації», – пояснив він. Хоча є високі ризики відхилення інфляції від цільового рівня на кінець 2017 року, повернення до цілі очікується вже у ІІ кварталі 2018 року.

ЛІКВІДНІСТЬ БАНКІВ

Директор Департаменту управління ризиками НБУ Ігор БУДНІК розповів про перспективи впровадження нового нормативу покриття ліквідності для банків (LCR). Він зазначив, що мета нововведення – удосконалити систему управління ризиками ліквідності в банках та підвищити ефективність регуляторних вимог у відповідності до рекомендацій Базельского комітету. Окрім того, в планах НБУ – запровадження коефіцієнту чистого стабільного фінансування (NSFR), який покликаний стимулювати банки залучати більш стабільні джерела фінансування своїх операцій та знижувати залежність від короткострокового фінансування.

ЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО ВАЛЮТУ»

У свою чергу Сергій ПОНОМАРЕНКО, Директор Департаменту відкритих ринків НБУ, окреслив пропозиції Національного банку до нового проекту закону «Про валюту», який має замінити нинішнє застаріле законодавство. Він зазначив, що чинні обмеження, зокрема ті, які передбачені Декретом Кабінету Міністрів від 1993 року, здебільшого вже втратили свою ефективність. Тому НБУ пропонує нову концепцію валютного регулювання, побудовану за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено». Регулятор вже обговорив її з основними стейкхолдерами – банками, бізнесом, експертною спільнотою, і зараз доопрацьовує документ на основі отриманих зауважень. Після цього його буде представлено на Національній раді реформ.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: