Приток депозитів збільшив грошову масу

groshovamasaЗа січень-жовтень 2016 року грошова маса в Україні зросла на 6,1% до 760,9 млрд. грн. Такі дані оприлюднив Національний банк.

Основним стимулом зростання стало збільшення обсягів депозитів у національній валюті. Зокрема, за десять місяців поточного року залишки за депозитами у гривні збільшилися на 4,6%. Такій динаміці сприяло переважно покращення очікувань щодо рівня інфляції, які знизилися на 4,6% у жовтні порівняно з груднем 2015 року. У ІІІ кварталі відносно тривале зростання залишків депозитів у національній валюті призупинилося через посилення волатильності на валютному ринку у серпні, що спровокувало перетікання гривневих коштів в іноземну валюту. Але із стабілізацією ситуації на валютному ринку з середини вересня і, як наслідок, подальшого поліпшення інфляційних очікувань зростання залишків за депозитами у гривні відновилося у вересні і прискорилося у жовтні (до 2,2%).

Високі кредитні ризики та значне боргове навантаження на позичальників зумовлювали стримане відновлення кредитної активності банків. За десять місяців 2016 року портфель кредитів в національній валюті зріс на 11,2%, здебільшого за рахунок збільшення портфелю гривневих кредитів підприємств (на 14,7% з початку року, у тому числі на 6,2% у жовтні). Посиленню попиту корпоративного сектору на кредити, як і раніше, сприяє зниження процентних ставок, потреба позичальників в обіговому капіталі та необхідність реструктуризації заборгованості.

Водночас портфель кредитів, наданих домогосподарствам, продовжує скорочуватися. Обсяг такого портфелю в національній валюті знизився на 4,5% з початку року, зокрема на 1,2% у жовтні.

Внаслідок поступового пом’якшення Національним банком монетарної політики продовжила знижуватися вартість ресурсів у гривні на міжбанківському кредитному ринку до 15% (проти 19,3% у грудні минулого року).

Так само, під впливом грошово-кредитної політики НБУ і внаслідок відображення процесів реструктуризації заборгованості у статистиці протягом року впали і середньозважені процентні ставки за новими депозитами та кредитами (без овердрафту).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: