Мінекономрозвитку пропонує механізм здешевлення кредитів

Він передбачений в урядовому законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні», який Парламент має розглянути цього тижня.

Як зазначається у повідомленні на офіційній сторінці Мінекономрозвитку у Facebook, прийняття цього документа (реєстраційний №6540) дозволить Україні додати 32 позиції в рейтингу DoingBusiness, істотно спростивши ведення бізнесу.

Ухвалення законопроекту також може привести до здешевлення кредитів, адже він запроваджує новий альтернативний спосіб забезпечення виконання зобов’язань – довірчу власність. У світовій практиці довірчу власність вважають набагато надійнішим механізмом, аніж стандартна для України застава.

Мінекономрозвитку пояснює механізм дії довірчої власності наступним чином. Наприклад, якийсь банк має достатньо коштів, щоб прокредитувати компанію, але вона не має гарної кредитної історії та її прибуток не дозволяє покривати відсоток за кредитом, забезпеченим іпотекою. Однак компанія готова розвиватися і створювати робочі місця. Зараз така ситуація заводить підприємців у безвихідь. Згідно із законопроектом, компанія-позичальник зможе передати майно кредиторові у довірчу власність. Кредитор не зможе розпоряджатися майном, окрім як звернути стягнення за нього, і це слугуватиме забезпеченням виконання зобов’язань позичальника.

За прогнозами Міністерства, запровадження довірчої власності знизить ризик неповернення кредиту, а з ним – і відсотки кредитної ставки. При цьому бізнес отримає багато можливостей для нових проектів.

Крім того, законопроект запроваджує ще більше змін, які стануть зеленим сигналом для іноземних інвесторів і допоможе залучити $10 млрд. інвестицій.

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: