В Україні впроваджується навчальний курс «Фінансова грамотність»

Курсом «Фінансова грамотність» вже охоплено 1,1 тис. українських шкіл та близько 27 тис. учнів.

Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ під час відкриття Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність», повідомляє прес-служба Міносвіти.

Вона наголосила, що розвиток фінансової грамотності має бути інтегрованим в обов’язкові предмети та бути доступним для кожного школяра.

В межах курсу «Фінансова грамотність» вже розроблено завдання, які можуть та мають бути інтегровані для розвитку цієї компетенції в обов’язкові предмети шкільної програми. На її думку, курс «Фінансова грамотність», навіть як вибірковий, виконує важливе завдання підвищення обізнаності школярів у правилах успішного та відповідального поводження з грошима, однак цього недостатньо.

«Фінансова грамотність – одна з ключових компетентностей Нової української школи, і вона вже закладена в Закон «Про освіту». І попри те, що 1-й клас НУШ буде лише в 2018 році, а 12-й – аж у 2030-му, завдяки цьому курсу ми маємо напрацьовані матеріали для всіх класів і для всіх вікових груп. Це величезна робота, яку було зроблено на випередження. Фактично зараз ми в усі програми базової школи включили завдання, орієнтовані на розвиток фінграмотності, але це має бути здійснено більш системно і для всієї школи», – зазначила Лілія Гриневич.

 «Фінансова грамотність має стати надбанням кожного, хто закінчив школу в Україні. Випускник в Україні повинен отримати ті компетентності, які потім йому допоможуть стати успішною людиною. Фінансова грамотність є однією з таких компетентностей», – зауважила Лілія Гриневич.

При цьому вона висловила вдячність USAID та НБУ за активну участь та значний внесок у розробку та пропагування курсу «Фінансова грамотність».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: