Україна отримала новий рейтинг від Fitch

fitchratingМіжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг України. Як зазначається у повідомленні Агентства, рейтинг в іноземній і національній валютах нашої країни змінено з рівня «ССС» до рівня «В-». Прогноз по рейтингу – стабільний.

Рейтинг рівня «B» свідчить про те, що ризик дефолту в Україні існує, але у емітента є певний запас міцності. Фінансові зобов’язання в даний час він виконує. Однак, у разі погіршення економічної ситуації можливості для подальших виплат можуть знизитися.

Fitch Ratings відзначає зростання золотовалютних резервів України у поточному році. При цьому наша країна, на думку Агентства, сьогодні може реально здійснювати виплати за зовнішніми боргами, а ризики за внутрішнім боргом обмежені, оскільки більш ніж 90% держоблігацій зараз знаходяться в НБУ або державних банках.

Серед іншого, позитивним чинником, на думку Fitch, є покращення ефективності макроекономічної політики за рахунок жорсткої грошово-кредитної політики та підвищення гнучкості обмінного курсу.

Разом із тим, в Агентстві наголошують, що подальші затримки з отриманням нового траншу від МВФ може призвести до зниження рейтингу України. Також негативно вплинути на економічний розвиток нашої країни можуть зовнішні ризики. У свою чергу, якщо Україна нарощуватиме свої резерви і покращуватиме макропоказники, Fitch може розглянути можливість щодо підвищення її рейтингу.

Більш детально – у Звіті Fitch Ratings

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: