Девальвація гривні буде нетривалою?

valyutaВ Національному банку прокоментували динаміку курсу національної валюти. Зокрема, за повідомленням прес-служби НБУ, Директор Департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко зауважив, що ситуація на міжбанківському валютному ринку залишається стабільною завдяки значним надходженням валютної виручки від експорту зерна та олії. Цей фактор, згідно з очікуваннями, продовжить визначати стан міжбанківського валютного ринку України до кінця поточного року.

Водночас цього тижня на стан валютного ринку може вплинути кілька короткострокових факторів.

По-перше, робочий день в Україні 11 листопада збігся зі святковим вихідним днем у США. Як правило, в такі періоди надходження валютної виручки на рахунки українських банків скорочується, і, як наслідок, протягом наступних одного-двох днів спостерігається надлишковий попит на валюту.

По-друге, загострення політичної напруги протягом останнього тижня призвело до посилення психологічного тиску на валютний ринок.

Але в Нацбанку сподіваються, що ці фактори матимуть нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісної з досягненням інфляційних цілей (12% +/-3% на 2016 рік та 8% +/-2% на 2017 рік).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: