Приватизація, дивіденди та сподівання

privatizНадходження від приватизації у поточному році залишаються досить низькими, але ФДМУ розраховує на потенційних покупців.

За інформацією прес-служби ФДМУ, протягом жовтня 2016 року Фондом було оголошено 3 конкурси з продажу пакетів акцій – ПАТ «Одеський припортовий завод» розміром 99,567%, ПАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон» розміром 96,129% та ПАТ «Дніпрометробуд» розміром 95% загальною початковою вартістю 5,325 млрд. грн. Однак договори купівлі-продажу пакетів акцій у другому осінньому місяці не укладалися.

На фондових біржах протягом жовтня 2016 року Фонд запропонував до продажу 1 пакет акцій номінальною вартістю 5,449 млн. грн., який не було продано.

Поряд із цим, у жовтні органами приватизації змінено форму власності 21 об’єкта державної власності, з яких 20 об’єктів групи А та 1 об’єкт групи Д, а за угодами з органами місцевого самоврядування було приватизовано 35 об’єктів комунальної власності групи А.

За оперативними даними, станом на 31 жовтня 2016 року, від приватизації державного майна перераховано до загального фонду Державного бюджету 77,86 млн. грн., у тому числі протягом звітного місяця – 5,004 млн. грн. Таким чином, за 10 місяців поточного року річний план надходжень від приватизації виконано на 0,5%.

bilousЗа словами Голови ФДМУ Ігоря Білоуса, Фонд продовжує приймати заявки від потенційних учасників аукціонів одразу по кільком об’єктам.

«Ми вже маємо більше десяти заявок на кожну ГЕС, причому більшість інтересантів – іноземці. Є зацікавлені у купівлі УБРР і ОПЗ», – зазначив він.

Пан Білоус підкреслив, що на відміну від самих заявників, Фонд не має права розголошувати назви компаній та країни їхнього походження, тому й коментувати чиїсь заяви не має права. «Але головне, що ми готуємо прозорі і відкриті конкурси і чекаємо на усіх претендентів, а хто з них буде брати участь у конкурсі, на це дадуть відповідь конкурсні комісії. Адресна приватизація давно пішла у небуття. Ми ставимо усіх в однакові умови, згідно з законодавством. Тому для нас чим більше заявників – тим краще. Конкуренція дає шанс зробити більше кроків і суттєво збільшити стартові ціни», – підкреслив керівник Фонду.

Також слід зазначити, що у сфері корпоративного управління Фонд держмайна, станом на 31 жовтня 2016 року, здійснював управління корпоративними правами держави у 340 господарських товариствах, з яких 126 мають у статутному капіталі державну частку понад 50% (контрольний пакет), у тому числі 27 – державну частку 100%, що становить 37% загальної кількості господарських товариств, які перебувають у сфері управління Фонду.

Станом на звітну дату господарськими товариствами, що перебувають у сфері управління Фонду, було прийнято рішення про нарахування за результатами фінансово-господарської діяльності у 2015 році дивідендів на корпоративні права держави в розмірі 15,645 млн. грн. До Державного бюджету України перераховано 17,665 млн. грн. та пеню за несвоєчасно сплачені дивіденди в розмірі 6,241 тис. грн.

Крім того, господарські товариства, в яких з незалежних від Фонду причин до 1 травня 2016 року не було проведено чергових загальних зборів акціонерів, до виключної компетенції яких віднесено питання розподілу прибутку товариства та затвердження розміру річних дивідендів (відповідно до абзацу восьмого частини п’ятої статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»), сплатили до Державного бюджету частину чистого прибутку в розмірі 1,229 млрд. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: