Як реформуватиметься небанківський фінансовий сектор

В Національному банку озвучили основні напрями реформи небанківського фінансового сектору, зокрема, страхового ринку, у відповідності до Комплексної програми розвитку фінсектору до 2020 року.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, Начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК під час XIV Міжнародної Карпатської страхової конференції, яка проходила у м. Яремче, зазначив: «На сьогоднішній день пріоритетними напрямами реформи небанківського фінансового ринку є посилення якості державного регулювання ринку фінансових послуг, встановлення рівних правил гри та конкурентних умов для всіх учасників ринку, впровадження вимог директив ЄС відповідно до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, зокрема Solvency II, розвиток інфраструктури страхового ринку, а також забезпечення захисту прав споживачів фінансових послуг».

За словами Євгена Степанюка, подальше впровадження реформ у сфері небанківських фінансових послуг та створення прозорої моделі взаємодії в трикутнику «споживач-страховик-регулятор» сприятиме наближенню до передових світових практик та покращенню інвестиційної привабливості ринку фінансових послуг. У свою чергу, це принесе користь як безпосереднім учасникам ринку, так і кінцевим споживачам їхніх послуг.

Крім того, порівнюючи актуальні дані щодо розвитку страхового ринку України та Європейського Союзу, Євген Степанюк зауважив, що рівень проникнення страхування в Україні (1,5% від ВВП за валовими страховими преміями) є вп’ятеро нижчим ніж у середньому серед країн ЄС (7,4% від ВВП) та удвічі нижчим за країни Центральної та Східної Європи. При цьому рівень страхових виплат в Україні є майже втричі нижчим за країни ЄС.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: