Реєстрація та ліцензування банківських установ лібералізуються

Національний банк лібералізує підходи до реєстрації та ліцензування банків та запрошує учасників ринку до співпраці по цьому напрямку.

Про це йшлося на круглому столі «Концепція нового Положення про реєстрацію та ліцензування банків», організованому Незалежною асоціацією банків України за участі Нацбанку, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Головне питання, яке обговорювали учасники круглого столу – ключові зміни в питаннях реєстрації та ліцензування банків, якими керуватиметься регулятор при підготовці нового Положення.

Зокрема, змінюються вимоги до оцінки ділової репутації керівників і власників банків, оцінки фінансового стану інвесторів у банківську систему. По іншому підходитиме регулятор до питання відкриття нових відокремлених підрозділів та впровадження нових видів діяльності банків.

«Завдання Національного банку – лібералізувати підходи, зробити їх більш адресними та економічно виправданими», – зазначив Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ, презентуючи Концепцію нового Положення про реєстрацію та ліцензування банків.

За словами Директора Департаменту методології НБУ Наталії ІВАНЕНКО, регулятор чекає зацікавленості та більшої активності від учасників ринку в обговоренні цієї Концепції, адже саме спільна праця над документом дозволить створити максимально ефективний для ринку механізм реєстрації та ліцензування банків.

Орієнтовний термін ухвалення нового Положення – травень 2018 року. Фінальний текст буде опубліковано як мінімум за місяць до затвердження – орієнтовно на початку квітня поточного року.

Більш детально – у Концепції Положення про реєстрацію та ліцензування банків

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: