Фінансові витрати на ІТ-технології

it-financeДо 2020 року провідні світові компанії виділятимуть все більше фінансових ресурсів на розробку програмного забезпечення та сервісів.

Такі висновки зробила компанія Strategy&, яка входить до складу PwC, провівши дослідження «Глобальні лідери інновацій у 2016 році». У дослідженні було визначено 1 тис. публічних компаній з усього світу, які витратили найбільше коштів на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (НДДКР) за останній фінансовий рік (станом на 30 червня 2016 року).

Слід нагадати, що НДДКР – це сукупність робіт, спрямованих на отримання нових знань та їх практичне застосування при створенні нового виробу або технології.

Згідно з результатами дослідження, до 2020 року компанії перерозподілять велику частина витрат на НДДКР (які раніше спрямовувалися на створення товарів) на користь розробки програмного забезпечення і сервісів.

Основною причиною таких заходів є необхідність зберігати конкурентоспроможність, і це невипадкова тенденція: компанії, у яких спостерігалось прискорення темпів зростання виручки у порівнянні з основними конкурентами, виділяють на 25% більше коштів з бюджетів НДДКР на розробку програмного забезпечення.

У цілому в період з 2010 по 2015 роки середній розподіл коштів з бюджетів компаній на розробку програмного забезпечення і сервісів зріс з 54% до 59%, і очікується, що цей показник збільшиться до 63% в 2020 році.

Водночас середній розподіл коштів з бюджетів на розробку продукції за той самий період скоротився з 46% до 41%, а до 2020 року очікується його зниження до 37% (таким чином, загальне зниження за ці десять років складе 19%).

diagrb-jaruzelskiБаррі ЯРУЗЕЛЬСЬКІ, експерт в області інновацій і НДДКР Strategy& і партнер PwC в США, стверджує: «Багато хто з найбільших інноваційних компаній знаходяться в процесі трансформації, яка в основному була викликана мінливими і зростаючими очікуваннями клієнтів. Перерозподіл коштів в бюджетах на НДДКР також пов’язаний зі зростаючими можливостями застосування програмного забезпечення, включаючи в тому числі все більше поширення продуктів, оснащених програмним забезпеченням і сенсорами, можливість надійного та недорого підключення продуктів, клієнтів та виробників за допомогою «Інтернету речей», а також доступністю хмарного зберігання даних».

Згідно з дослідженням, незабаром компанії все рідше найматимуть інженерів-механіків і все частіше – інженерів в області ІТ та програмістів для розробки необхідних інструментів та засобів.

У зв’язку з цим, все менше компаній будуть спрямовувати кошти з бюджетів на розробки в області електрообладнання та машинобудування. Кількість компаній, які віддають перевагу інженерам-електротехнікам відповідних спеціальностей, до 2020 року скоротиться на 35%, а кількість компаній, які очікують, що в них працюватиме більше інженерів в області ІТ, збільшиться вдвічі – з 8% до 16%.

На регіональному рівні найпомітніше переорієнтовуються на розробку програмного забезпечення компанії з Північної Америки: з 15% від загальних витрат на НДДКР у 2010 році до 24% – до 2020 році. Азія залишається регіоном, в якому компанії найбільше уваги приділяють розробці продукції, однак, якщо в 2010 році 44% витрат на НДДКР розподілялися на розробку продукції, то в 2020 році цей показник скоротиться до 40%.

З числа компаній, які придбали активи за останні п’ять років, 71% пов’язують придбання з прагненням розширити можливості в області розробки програмного забезпечення або сервісів.

У результаті аналізу діяльності 1 тис. компаній, що лідирують за обсягами витрат на НДДКР, було також встановлено, що до 2018 року сектор охорони здоров’я випередить сектор інформаційних технологій та електроніки і посяде перше місце в світі за обсягами витрат на НДДКР (витрати цих секторів складуть $165 млрд. та $159 млрд. відповідно), а сектор програмного забезпечення і інтернет-технологій обжене автомобільну промисловість ($129 млрд. і $105 млрд. відповідно). Замикатиме п’ятірку галузей-лідерів за обсягами витрат на НДДКР промисловий сектор.

До п’ятірки компаній-лідерів за обсягами витрат на НДДКР увійшли Volkswagen, Samsung, Amazon, Alphabet та Intel Co.

Світові експерти в області інновацій, які брали участь в дослідженні у поточному році, назвали компанії Apple, Alphabet та 3M найбільш інноваційними в світі. Причому протягом останніх семи років десятка найбільш інноваційних компаній випереджала десятку компаній-лідерів за обсягами витрат на НДДКР з точки зору ключових показників ефективності діяльності.

tabБільш детально – у Звіті PwC

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: