Як відбуватиметься перехід на міжнародні стандарти фінансової звітності

Міністерство фінансів України роз’яснило особливості переходу на МСФЗ згідно зі змінами до чинного законодавства.

Зокрема, Мінфін видав лист-роз’яснення щодо подання та оприлюднення фінансової звітності згідно вимог Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Аналізуючи цей документ, експерти компанії Deloitte звернули увагу на деякі важливі моменти.

По-перше, подача фінансової звітності за 2017 рік здійснюється за «старими» правилами. Оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності за 2017 рік здійснюється у порядку, встановленому Законом у редакції, яка діяла до 1 січня 2018 року.

По-друге, у 2018 році великим підприємствам, які вперше переходять на Міжнародні стандарти фінансової звітності відповідно до Закону, дозволено застосовувати вимоги НП(С)БО. Підприємства, які згідно із Законом вперше застосовують МСФЗ із датою переходу на 1 січня 2018 року, складають і подають проміжну, річну та консолідовану фінансову звітність за 2018 рік за вимогами НП(С)БО.

По-третє, фінансова звітність за 2019 рік складається та подається відповідно до МСФЗ. Водночас порівнювана інформація за 2018 рік перераховується з НП(С)БО на МСФЗ для забезпечення порівнянності показників. Починаючи з 1 січня 2019 року підприємства, які згідно із Законом вперше застосовують МСФЗ, складають та подають проміжну, річну та консолідовану фінансову звітність за 2019 рік відповідно до вимог МСФЗ. Водночас у ролі порівнюваної інформації у проміжній, річній та консолідованій фінансовій звітності використовуються показники фінансової звітності за 2018 рік, також трансформованої відповідно до вимог МСФЗ.

2018 рік – це своєрідний перехідний період, коли підприємствам доцільно ґрунтовно підготуватися до застосування МСФЗ: оцінити податкові наслідки переходу, розробити облікову політику, проаналізувати відповідність IT-систем вимогам ведення обліку за МСФЗ, а також оцінити готовність бізнес-процесів для підготовки звітності відповідно до вимог МСФЗ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: