З податковими зловживаннями боротимуться за Планом BEPS

bepsЗ 1 січня 2017 року в Україні розпочнеться імплементація міжнародних принципів оподаткування. Так, за даними прес-служби Міністерства фінансів, днями Міністр фінансів Олександр Данилюк передав офіційного листа про приєднання України до Плану BEPS генеральному секретарю ОЕСР Хосе Анхелю Гуррії Тревіньо. Це фінальна процедура, яка дозволить нашій країні набути офіційного членства в BEPS вже з наступного року.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) розробила рекомендації щодо боротьби з уникнення оподаткування – План BEPS (Base Erosion and Profit Shifting). Сьогодні багато країн мають суттєві проблеми зі сплатою податків через те, що наявні принципи національного та міжнародного оподаткування містять у собі багато невідповідностей. Зокрема, сучасні правила дають бізнесу забагато можливостей для спекулювання податковими ставками, режимами та статусами в різних країнах.

В рамках Плану розроблено 15 кроків, що стосуються різних сфер протидії агресивному податковому плануванню, серед яких вдосконалення правил трансфертного ціноутворення, запобігання уникненню від оподаткування за допомогою міжнародних договорів, оподаткування доходів контрольованих іноземних компаній, обмін інформацією тощо.

План BEPS являє собою єдині правила гри, які допомагають боротись зі спекуляціями, а також створюють рівні умови для всіх гравців. Приєднання України до BEPS є позитивним сигналом для інвесторів. Це стимулюватиме міжнародну торгівлю та сприятиме зростанню вітчизняної економіки.

Приєднання України до BEPS означатиме, що країна зобов’язується імплементувати мінімальний стандарт Плану, що включає 4 кроки:

– боротьба з податковими зловживаннями, пов’язаними з використанням спеціальних режимів оподаткування;

– уникнення зловживань при застосуванні податкових конвенцій;

– розкриття інформації про використання схем агресивного податкового планування;

– збільшення ефективності механізмів вирішення спорів щодо застосування договорів про уникнення подвійного оподаткування між країнами.

Більш детально – у Плані BEPS

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: