НБУ акцентує увагу на проблемі непрацюючих кредитів

Високий рівень непрацюючих кредитів (NPL) лишається одним із ключових ризиків для стабільності банківської системи України.

Про це розповів Директор Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій ВАВРИЩУК під час виступу на конференції, організованій Європейським банком реконструкції та розвитку, повідомляється на офіційній сторінці Національного банку у Facebook.

Як зазначив Віталій Ваврищук, хоча частка NPL у портфелях банків поступово знижується, це відбувається переважно за рахунок видачі нових кредитів та, відповідно, збільшення кредитного портфеля. У грошовому ж вираженні обсяг непрацюючих кредитів залишається практично незмінним. На сьогодні, без появи додаткових механізмів вирішення проблеми NPL, Національний банк не очікує прогресу у вирішенні цієї проблеми найближчих року-півтора.

Директор департаменту фінстабільності наголосив, що найгіршою є платіжна дисципліна серед позичальників, які відносяться до великих бізнес-груп: понад 90% кредитів ТОП-5 бізнес-груп (за обсягами залучених від українських банків кредитів) є непрацюючими. Він також підкреслив, що в майбутньому Національний банк буде прискіпливо моніторити ризики концентрацій у банківському секторі.

Наразі вже здійснено низку кроків для вирішення проблеми непрацюючих кредитів, зокрема, статистика непрацюючих кредитів стала надійною та загальнодоступною, створено сприятливі регуляторні умови для реструктуризації кредитів, усунуто переважну частину податкових перепон для списання NPL.

Проте, на думку Віталія Ваврищука, цього недостатньо, і для активізації роботи з вирішення проблеми NPL необхідно, серед іншого, прийняти закон, що врегульовує діяльність компаній з управління заборгованістю, започаткувати практику використання даних Кредитного реєстру НБУ при оцінці банками ризиків, запровадити нове законодавство про банкрутство та завершити судову реформу.

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: