Як здійснюватиметься готівковий обіг в особливий період

Національний банк України уточнив порядок організації готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період.

Як повідомляє прес-служба регулятора, для цього Правління НБУ прийняло Постанову №51 «Про затвердження Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період».

Підставою для її розроблення стала потреба вдосконалити вимоги щодо організації готівкового обігу і ведення касових операцій у банківській системі в особливий період, враховуючи:

– соціально-політичну ситуацію, що склалася на сьогодні в Україні;

– суттєві структурні зміни, що відбулися в Національному банку;

– прийняття ряду нормативно-правових і розпорядчих актів НБУ, норми яких потребували врахування в нормативно-правовому акті Національного банку.

Зокрема, у зв’язку із централізацією та виключенням зі структури Національного банку територіальних управлінь, Постанова №51 унормовує дії представників регулятора в регіонах в особливий період, а також порядок роботи в цей період відділів (управління) грошового обігу Департаменту грошового обігу в регіонах.

Крім того, прийнятий нормативно-правовий документ урегульовує порядок роботи з готівкою уповноважених та залучених банків в особливий період.

Постанова розроблена на заміну низки застарілих нормативно-правових актів, і отже, визнає такими, що втратили чинність:

– Постанову Правління НБУ від 12 лютого 2004 року №46 «Про затвердження Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період», зареєстровану в Міністерстві юстиції 27 лютого 2004 року за №257/8856;

– Постанову Правління НБУ від 18 травня 2007 року №189 «Про внесення змін до Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період», зареєстровану в Міністерстві юстиції 30 травня 2007 року за №555/13822;

– Постанову Правління НБУ від 3 березня 2015 року №157 «Про внесення змін до Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період».

Постанова Правління НБУ №51 від 5 травня 2018 року «Про затвердження Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період» набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, – 11 травня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: