Шість факторів, що визначатимуть розвиток банківського сектору

Компанія Deloitte опублікувала Прогноз розвитку банківського сектору в 2018 році.

Згідно з ним, у світовому масштабі 2018 рік може стати для банків вирішальним у питанні прискорення їх трансформації в більш стратегічно орієнтовані і технологічно розвинені фінансові організації з гнучкою операційної структурою для збереження лідерства в умовах стрімко мінливого бізнес-середовища.

Така трансформація – завдання далеко не з легких. Багато банків стикаються з цілою низкою труднощів: складними і суперечливими вимогами регуляторів, старінням комп’ютерних систем, розвитком проривних технологій і відповідних бізнес-моделей, посиленням конкуренції та, нарешті, зростаючими вимогами і очікуваннями з боку клієнтів.

У Прогнозі визначені шість найбільш важливих макроекономічних факторів, які впливають на темпи довгострокового зростання в банківському секторі. Серед них, зокрема, такі:

1. Клієнтоорієнтованість.

2. Перегляд нормативної бази.

3. Управління технологіями.

4. Зниження рівня кіберризиків.

5. Фінтех-проекти та великі ІТ-компанії.

6. Переосмислення трудових ресурсів.

У кінцевому підсумку банкам доведеться вирішувати не тільки операційні завдання, але і проводити трансформацію бізнесу, необхідну для забезпечення стійкого зростання своїх організацій. Банкам нічого не залишається, окрім як шукати оптимальний баланс між довгостроковими цілями і нагальними потребами. І ті, які зможуть досягти цього балансу, отримають значні переваги.

У цілому, в Прогнозі зазначається, що сегменти роздрібних і комерційних банківських операцій продовжать стабільно зростати, однак вони можуть зіткнутися з труднощами в адаптації до нових тенденцій ринку, таких як широке поширення мобільних технологій, клієнтоорієнтованість і стрімке розширення автоматизації.

Найбільші зміни торкнуться сектору платіжних послуг, де очікуються безпрецедентні зміни, та ринків капіталу, які переживають період зміни концепції управління конкурентними перевагами. З іншого боку, очікується, що і сегмент управління приватним капіталом буде розвиватися в міру демократизації сфери фінансових консультацій.

Більш детально – у Звіті Deloitte «2018 Banking Outlook»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: