Як розвиватиметься галузь управління інвестиціями у 2018 році

Компанія Deloitte оприлюднила дослідження «Перспективи розвитку галузі управління інвестиціями – 2018» (2018 Investment Management Outlook Vision and focus to drive success), в якому проаналізовані основні фактори успіху компаній у сфері управління активами.

ОСНОВНІ ЦІЛІ

Як зазначається у дослідженні, скорочення маржі та стагнація економіки створюють додаткові труднощі для компаній з управління активами. Деякі провідні компанії перевершать середньоринкові показники і зможуть досягти успіху в цьому непростому бізнес-середовищі. В умовах зростаючої значущості покоління Y успішні компанії переосмислять свою діяльність і зосередять увагу на трьох ключових областях, зокрема, реструктуризації портфелів продуктів, оптимізації операційних процесів і підвищенні якості обслуговування клієнтів за рахунок застосування технологічних інновацій з урахуванням потреб цифрової епохи. Для досягнення цих цілей їм необхідно буде сформувати чітке бачення щодо майбутнього розвитку і сконцентруватися на вирішенні короткострокових завдань, щоб перетворити амбітні плани на стратегічну перевагу.

ТЕНДЕНЦІЇ 2018 РОКУ

Попри те, що деякі компанії в 2018 році очікують процвітання, у цілому галузь зазнаватиме труднощів. Передбачається, що компанії зіткнуться зі скороченням маржі, оскільки інвестори будуть віддавати перевагу низьковитратним інвестиційним рішенням. При цьому багатьом інвестиційним компаніям може бути складно досягти прибутковості своїх портфелів вище середньоринкового рівня (коефіцієнту Альфа). Крім того, багатьом компаніям буде нелегко привести свої операційні моделі у відповідність до змінної кон’юнктури ринку, обумовленої вимогами регулюючих органів, зміною переваг клієнтів і розвитком технологій.

ЗМІНА ПЕРЕВАГ КЛІЄНТІВ

Клієнтська база взаємних і біржових фондів (ETF) США залишається стабільною. Приблизно 95,8 млн. осіб беруть участь у взаємних фондах, що становить 44,4% домогосподарств США. Загальна сума активів у взаємних фондах і ETF становить $18,8 трлн. Сукупні активи в регульованих пайових інвестиційних фондах відкритого типу в усьому світі також були близькі до рекордно високого рівня – $40,4 трлн. в 2016 році, за останні п’ять років збільшення склало 7,7%. Однак є ознаки того, що переваги клієнтів можуть зазнати різких змін, на відміну від поступових змін, які відбувалися в галузі за останнє десятиліття. 70% представників покоління Y ще нещодавно позитивно оцінювали прибутковість акцій, в той час як інші вікові групи висловилися не настільки оптимістично щодо майбутнього розвитку ринку. Своєчасне встановлення відносин з представниками цієї демографічної групи, найімовірніше, сприятиме підвищенню довіри до бренду компанії.

НИЗЬКОВИТРАТНІ ФОНДИ

Саме зі зміною в перевагах клієнтів будуть пов’язані основні труднощі для багатьох інвестиційних компаній в 2018 році. Більшість інвесторів у США переходять у низьковитратні фонди. Останніми роками частка ринку фондів акцій з «початковим» і «кінцевим» навантаженням скоротилася, в той час як фонди без навантаження мали суттєвий приплив коштів. Такий перехід у низьковитратні фонди частково пов’язаний з тенденцією переходу від активного до пасивного управління. Однак за деякими напрямками, наприклад у секторі управління прямими інвестиціями, компанії змогли продемонструвати позитивні показники коефіцієнту Альфа і прибутковість портфелів з урахуванням ризику, що дозволило їм зберегти поточний рівень припливу активів. Одним із ключових умов успішної роботи керівників фондів взаємних інвестицій з активним управлінням буде підтвердження високої ефективності і прибутковості інвестиційного портфеля. На думку Deloitte, їм, мабуть, слід почати з розробки лінійки продуктів з високою «активною часткою», тобто часткою інструментів у портфелі, відмінних від головного індексу. Крім того, більш успішними виявляться портфельні менеджери, які зможуть продемонструвати хорошу капіталізацію і диференційований підхід до розкриття інвестиційних можливостей. В таких умовах активно керовані фонди можуть зіткнутися з труднощами розвитку, зумовленими необхідністю скорочення витрат, задоволення мінливих переваг клієнтів і підвищення ефективності інвестиційних процесів, які в середньому не відповідали ринковим показникам.

НОВІ ОПЕРАЦІЙНІ МОДЕЛІ

Стан справ у великих індексних фондах виглядає більш оптимістично. Останніми роками ситуація для них розвивалася в позитивному ключі через те, що багато інвесторів перейшли на низьковитратні інвестиційні інструменти. Проте  ситуація може змінитися з точністю до навпаки на тлі появи нових низьковитратних операційних моделей, заснованих на взаємодії з «цифровим співтовариством». Якщо ці нові моделі доведуть свою ефективність і набудуть широкого поширення, то наявність гнучкої та ефективної моделі, здатної унікальним чином відповідати очікуванням інвесторів, може стати суттєвим фактором успіху для інвестиційних компаній.

Далі треба буде розв’язати задачу управління новою бізнес-моделлю. Один із способів добитися дотримання мінливих регулятивних і податкових вимог законодавства – це створення гнучкої організаційної структури з новими процесами, а не просто збільшення потенціалу існуючої інфраструктури.

У 2018 році, ймовірно, деякі компанії зможуть досягти великих результатів з меншими витратами, ставши більш гнучкими за рахунок поділу існуючих завдань на окремі компоненти – персонал, процеси і технології. Деяким інвестиційним компаніям буде корисно оцінити, які компоненти вони можуть передати на аутсорсинг, включаючи ті, які відрізняють їх від конкурентів, оскільки на них припадає істотна частка операційних витрат. Компанії зовсім не обов’язково мати власну технологічну інфраструктуру, щоб працювати ефективно, особливо із сьогоднішнім рівнем розвитку технологій «хмарних» обчислень, які надають організаціям різноманітні нові можливості, в тому числі в області оптимізації витрат. Наприклад, можлива ситуація, коли процес виконання єдиної задачі є характерною ознакою роботи всієї компанії, для виконання цього процесу вона може залучати як людські, так і технологічні ресурси ззовні замість того, щоб орендувати обладнання або наймати відповідний персонал для роботи на постійній основі .

Також змінюються і потреби клієнтів в обслуговуванні. При цьому якщо в багатьох клієнтських сегментах зміни відбуватимуться поступово, то в певних сегментах, наприклад серед представників покоління Y, переваги клієнтів можуть змінитися кардинально. Оперативний розвиток «цифрової» моделі обслуговування клієнтів може стати важливим завданням для інвестиційних компаній. І це, скоріш за все, буде тісно пов’язане з розробкою стратегії зростання кожної компанії та її трансформацією в організацію з гнучкою інфраструктурою.

Середньостатистична інвестиційна компанія стане менш рентабельною, і портфель активів під її управлінням до кінця 2018 року залишиться практично незмінним у порівнянні з початком року – навіть в умовах покращення фондової кон’юнктури. Для того, щоб уникнути цього і перевершити середньостатистичні показники ринку, необхідно визначити свою конкурентну перевагу. Інвестиційним компаніям, можливо, буде потрібно знайти нові способи забезпечення зростання, підвищити ефективність управління своїми операціями і забезпечити високий рівень обслуговування в існуючих клієнтських сегментах, а також у тих сегментах, які розвиваються.

ПЕРЕДУМОВИ ЗРОСТАННЯ

Інвестиційні менеджери працюють у складних умовах: пасивно керовані фонди демонструють рекордно високі притоки коштів, в той час як активно керовані фонди, навпаки, часто відзначають відтік клієнтів. При такому нерівномірному розподілі сил на ринку лише кілька успішних компаній змогли запропонувати продукти з низькою вартістю або забезпечити прибутковість вище середньоринкового рівня.

Для забезпечення зростання в 2018 році інвестиційним компаніям слід розглянути питання про розширення своїх стратегій органічного та неорганічного зростання, щоб підготуватися до можливо ще більших труднощів у майбутньому. Стратегія неорганічного зростання може виявитися ключовою можливістю для невеликих компаній за рахунок ефекту від масштабу, який дозволяє організаціям скористатися новими перевагами в короткий термін.

У Deloitte підкреслюють, що 2018 рік, ймовірно, буде роком винятків. Деякі найбільш успішні компанії зможуть досягти темпів зростання, гнучкості і якості обслуговування, що відповідають їхнім унікальним стратегіям. Реалізація цих планів також може допомогти їм у виконанні своїх обіцянок перед поточними та майбутніми інвесторами. Ці виняткові компанії, ймовірно, створять основу для досягнення або перевищення своїх п’ятирічних та десятирічних цілей. Бачення майбутнього і прагнення використовувати наявні на сьогодні ресурси для забезпечення того, щоб це майбутнє стало реальністю, можуть стати важливими чинниками успіху в 2018 році і в наступні роки.

Більш детально – у дослідженні Deloitte «2018 Investment Management Outlook Vision and focus to drive success»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: