Систему BankID Національного банку планується оновити

Регулятор розширює можливості національної системи BankID.

Зокрема, як повідомляє прес-служба НБУ, Нацбанк пропонує розширити можливості використання дистанційної ідентифікації для отримання клієнтами банків адміністративних, банківських, комерційних та інших послуг.

З цією метою НБУ розробив проект Постанови, якою затверджуватимуться необхідні зміни до чинного Положення про Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Національного банку України.

Розробка цього документа спрямована на:

– розвиток банківських технологій та моделі дистанційної ідентифікації суб’єктів звернення для отримання ними адміністративних, банківських, комерційних та інших послуг;

– визначення порядку взаємодії банків із системою BankID Національного банку та суб’єктами надання послуг;

– встановлення умов та порядку підключення, зупинення використання та відключення абонентів від системи, а також порядку взаємодії між абонентами системи BankID Національного банку.

Оновлення нормативної бази щодо функціонування системи BankID Національного банку зумовлене:

– необхідністю детального врегулювання взаємовідносин між банками України та НБУ під час проведення дистанційної ідентифікації суб’єктів звернення з метою отримання ними послуг;

– розширенням можливостей для дистанційної ідентифікації;

– оновленням вимог до захисту інформації у системі BankID Національного банку.

Наразі за допомогою системи BankID Національного банку можна отримувати лише адміністративні послуги, водночас відповідне оновлення дасть можливість використовувати цю систему як один із інструментів ідентифікації та верифікації для надання банківських послуг та дистанційного відкриття рахунків для нових клієнтів.

Крім цього, комерційні компанії зможуть надавати послуги клієнтам банків дистанційно, наприклад, з’явиться можливість отримання послуг дистанційно абонентами мобільних операторів.

Враховуючи те, що станом на 01.04.2018 р. українськими банками емітовано майже 60 млн. платіжних карток, за допомогою яких клієнти банків можуть бути ідентифіковані, система BankID Національного банку здатна стати наймасовішим засобом для дистанційної ідентифікації в Україні за умови підтримки системи та підключення до неї вітчизняних банків.

Слід нагадати, що Національний банк у 2015 році започаткував проект BankID Національного банку – Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб. Упровадження системи спрямоване на створення можливості здійснення банками України електронної дистанційної ідентифікації клієнтів та надання громадянам дистанційного доступу до багатьох державних та адміністративних послуг.

На сьогодні НБУ є власником системи та регулює відносини між її абонентами-учасниками. Це дає можливість зробити її загальнонаціональною та рівно наближеною до всіх зацікавлених банків, державних органів та компаній.

Підключення до системи BankID Національного банку для українських банків, державних установ та комерційних компаній є безкоштовним.

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: